Przebojowa na emeryturze
Wiek tak ściśle mówiąc to jedynie liczba. Masz prawo mieć 55 lat, niemniej jednak wyglądać na 40 oraz czuć się na 35. Jednak możesz też mieć 50 lat, jakkolwiek wyglądać oraz czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak przyzwoicie troszczysz się o swoje ciało oraz co robisz, by pozostać aktywną.

sprawy dla kobiet

Aktywność fizyczna – czy już za późno, by zacząć?
Jeżeli gra toczy się o ćwiczenia, dużo osób zakłada, że jeżeli nie było się aktywną jednostką w wieku 20, 30 bądź też 40 lat, nie ma sensu rozpoczynać mając ich 50, a nawet następnie. Na szczęście to po prostu nieprawda. Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie wdrożenia do własnego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej może pomóc w rozwiązaniu co niektórych kłopotów spowodowanych absencją aktywności oraz ogólnie uczynić, że poczujesz się dobrze.
Korzyści z treningów dla dam na emeryturze są przeróżne! Od około 50 roku życia przeciętna figura traci około 1 procent mięśni każdego roku – gra toczy się o to, że nie powinieneś godzić się na tak postępującą stratę mięśni. Dzięki ćwiczeniom masz możliwość przywrócić utracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z treningów nie kończą się na ulepszeniu masy mięśniowej i siły. Co poniektóre rodzaje ćwiczeń mogą również pomóc poprawić zdrowie kości.
Utrata kości oraz osteoporoza nie są pewne. Wykonywanie treningów obciążających, jakie namawiają Cię do działania wbrew siłom grawitacji, ma prawo poprawić gęstość kości i zmniejszyć niebezpieczeństwo jej rozpadu. Gdy przyjrzeć się jeszcze i innym korzyściom płynącym z ćwiczeń, potrafią one też ciężko zmniejszyć częste objawy menopauzy, jak wzrost masy ciała.