Pośród wielu województw w kraju, miasto Kraków wybija się zarówno w obszarze kultury i rozrywki, ale również na wielu innych polach. Zaczyna być miastem otwartym do mieszkania. Zmiany, jakie dokonały się w mieście w niedawnych okresach dają poczucie, że Kraków naprawdę pnie się w górę.

Pożyteczne transformacje w mieście.
Co pozytywnego wypracowano w ciągu niedawnego okresu? Wielość udogodnień i nowości inwestycyjnych jest duża. Niezwykle pomogły w tym aspekcie finane Unii Europejskiej, z których Kraków często korzysta. Szybkie działanie w temacie uzyskiwania dofinansowania spowodowały, że małopolska wzbogaciła się o świeże drogi, ekologiczne autobusy trasportu miejskiego, oraz nowe obiekty dla ludności.

Szerokie innowacje są niewidoczne dla typowego Krakusa. Nie oznacza to mimo wszystko, że nie funkcjonują. Najczęściej nie interesują nas informacje, które nie są ściśle z nami połączone. Statystycznemu mieszkańcowi miasta wydaje się, że w mieście niewiele się dzieje. Natomiast Kraków rozrasta się w każdym obszarze. Innowacje w zakresie gospodarki śmieciami, budowie i unowocześnianiu sieci kanalizacyjnej, budowa filtrów akustycznych to jedynie niektóre zmiany, które umożliwiają nam bezpieczniej i bardziej komfortowo żyć. Kraków rozwija się też w zakresie możliwości konferencyjnych. Moc Krakowa idzie w górę za pomocą takich obiektów jak: centrum konferencyjne ICE czy stadion Cracovia. takie nowości inspirują gości z innych miast do przyjazdu.
Zapoczątkowane za pomocą zarządu miasta plany nie tyczą się jedynie ścisłego środka Krakowa, ale również są połączone z całym regionem. Dlatego lepiej nie narzekać lecz zauważyć innowacje w jakie obrodził Kraków. Majchrowski program . Następne lata – jeśli uda się zachowania tempa zmian – umożliwią miastu stać się zachwycającą metropolia.