Wśród wielu województw w Polsce, Kraków wyróżnia się nie tylko w obszarze kultury i akademickim, ale również na licznych innych polach. Staje się obszarem przyjemnym do życia. Przekształcenia, jakie dotknęły miasto w niedawnych okresach dają poczucie, że Kraków rzeczywiście idzie w górę.

Korzystne transformacje w Grodzie Kraka.
Co godnego pochwały stworzono w przeciągu ostatniego czasu? Ilość udogodnień i nowości inwestycyjnych jest ogromna. Niezwykle pomogły w tym aspekcie dotacje EU, z których Kraków często czerpie. Szybkie działanie w obszarze uzyskiwania dofinansowania sprawiły, że gmina uzupełniła się o świeże drogi, nowoczesne autobusy trasportu miejskiego, i ciekawe miejsca konferencyjno – sportowe.

Liczne zmiany nie są widoczne dla standardowego obywatela. Nie znaczy to jednakowoż, że nie istnieją. Zazwyczaj pomijamy fakty, które nie są ściśle z nami związane. Statystycznemu obywatelowi Krakowa wydaje się, że w mieście zbyt mało się robi. Podczas gdy Kraków zmienia się w każdym obszarze. Programy naprawcze w obszarze gospodarki odpadami, tworzeniu i modernizacji siatki kanalizacyjnej, budowa ekranów przeciw hałasowi to jedynie niektóre zmiany, które umożliwiają krakusom pełniej oraz bardziej komfortowo funkcjonować. Miasto zmienia się również pod kątem możliwości rozrywkowych. Moc miasta idzie w górę dzięki takim inwestycjom jak: centrum konferencyjne ICE czy stadion Cracovia. Te inwestycje przyciągają przyjezdnych do przyjazdu.
Rozpoczynane dzięki radnym projekty nie dotyczą jedynie samego środka Krakowa, ale również są połączone z całym regionem. Dlatego zamiast narzekać lecz dostrzec zmiany w jakie obrodził Kraków. Majchrowski program . Następne lata – o ile będzie możliwość zachowania szybkości zmian – umożliwią Krakowowi stać się niezwykłą metropolia.